14 eski iPhone, iOS 12.4.9 güncellemesini alıyor – birkaç hatayı düzeltir


Bu sabah, iOS 14.2 / iPadOS 14.2’nin resmi sürümüne ek olarak Apple, 14 eski model için iOS 12.4.9 güncellemesini (16H5) de yayınladı. Güncelleme iPhone 6, iPhone 6 Plus ve daha eski sürümler için mevcuttur. Temel olarak, bu güncelleme birkaç hata için düzeltmeler getiriyor. Apple’a göre iOS 12.4.9, önemli güvenlik güncellemeleri sağlar ve tüm kullanıcılar için önerilir. Bazı özellikler tüm bölgelerde ve tüm Apple aygıtlarında mevcut değildir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


İPhone 6 ve 6 plus’a ek olarak, bu güncelleme iPhone 5s, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve altıncı nesil iPod touch için de mevcuttur. Bu cihazlar artık iOS 13’ü desteklemiyor.

Güncelleme yöntemi:

1. iTunes yükseltmesi: Aygıt yazılımını indirin, masaüstünde iTunes’un en son sürümünü açın, aynı anda “Shift + Güncelle” ye basın, ardından yanıp sönecek aygıt yazılımını seçin ve kalan işlemleri Apple’a bırakın.

2. Sistemin resmi sürümünün kullanıcıları doğrudan OTA aracılığıyla güncelleme yapabilir. Bununla birlikte, beta sürümünün kullanıcılarının ilgili açıklama dosyalarını manuel olarak silmesi gerekir. Ardından, sistem güncellemesini almak için telefonu yeniden başlatın.

Bu güncelleme için bir isteminiz yoksa, güncellemeyi manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Şu anda iOS 12.4.9 güncellemesine sahip misiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde gözlemlediğiniz iyileştirmeleri bize bildirin.

Apple, 10 Kasım’da kendi işlemcilerini temel alan yeni Mac’leri sunmaya hazırlanıyor

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, ilk ARM tabanlı Mac’in 13 inç MacBook Pro olacağını söylemişti. Apple, Apple Silikon’un endüstri lideri performans ve yeni teknolojiler sunacağını zaten duyurdu. Bu, maksimum performans ve pil ömrü için gelişmiş güç yönetimini içerir.

Apple, sınıfının en iyisi güvenlik için Secure Enclave teknolojisine de destek ekleyecek. Apple ayrıca sinir hızlandırıcıları ve makine öğrenimi teknolojisinin yanında kullanılacak yüksek GPU performansı vaat ediyor.

Apple

Bloomberg’den alınan önceki veriler, ilk Apple ARM yongalarının A14X mimarisine dayalı 12 çekirdekli bir işlemciye sahip olacağını bildirdi. Hem performans, işlemci ve GPU hızı hem de optimum pil ömrü açısından Intel emsallerinden daha iyi performans göstermeleri gerekir.

Apple

Söylentilere göre Apple, yaklaşan sunumun bir parçası olarak başka ürünleri de tanıtabilir, bu nedenle uzun süredir beklenen kulak üstü kulaklıklar olan AirPods Studio’yu bekleyebiliriz. Belki de yeni nesil AirPod’ların ortaya çıkmasını bekliyoruz, ancak diğer söylentilere göre sunumları ancak gelecek yıl gerçekleşebilir.

.

elmaeski telefonlar için güncellemeiOS 12.4.9 güncellemesiiphone 6iPhone 6 Plus