108MP kameralı Redmi telefon yakında geliyor olabilir


Geçen yıl Xiaomi, çılgınca yüksek mega piksellere sahip akıllı telefonlar için bir trend başlattı. İlk cihaz olan Redmi Note 8 Pro, Samsung’un ilk 64MP görüntü sensörüyle geldi. Birkaç ay sonra, şirket Mi Note 10’u 108MP kamera ile tanıttı. Bu devasa sensör şu anda amiral gemisi üreticileri arasında oldukça fazla konsolide edildi ve 64MP, orta sınıf cihazlar arasında bile popüler bir yüz. Xiaomi’nin bu kameraları kitlelere ulaştıran iki yeni cihaz hazırladığını belirten yeni bir rapor birkaç ay önce ortaya çıktı. Bugün, bir Weibo sızıntısı bu iki telefonun kod adlarını ve 108MP kamera ile gönderilen modelin model numarasını ortaya çıkardı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Sızıntıya göre, yeni telefonların kod adı Gauguin ve Gauguin Pro. İkincisi, 108MP sensörle donatılmıştır, Pro olmayan varyant ise bir ana 64MP kamera ile birlikte gönderilir. GSMArena’ya göre, Pro varyantı 108MP kamera ile gönderilen en ucuz akıllı telefon olacak ve bu nedenle Redmi markası altında gelebilir. Ne yazık ki, şu anda bu telefonlar hakkında pek bir şey bilinmiyor. Ancak sızan kişi, açıklamanın yaklaştığını belirtiyor. Şirketin önümüzdeki aylarda yeni bir Redmi Note 10 serisini ortaya çıkarmak için hazırlandığını biliyoruz. Bu arada, Kasım ayında yeni bir Mi Note akıllı telefon da gelebilir. Son iddiamız, bunun aslında Mi CC serisinin bir parçası olabileceğidir.

Redmi değilse, belki yeni bir Mi CC akıllı telefon?

Geçen yıl Xiaomi, Mi CC9 akıllı telefonlarını tanıttı. Bunlar Xiaomi ve Meitu arasında bir ortaklık olarak geldi. İkincisi, 2018’de Xiaomi tarafından satın alındı ​​ve kamera merkezli cihazlarıyla tanınan bir Çinli firmaydı. Bir Mi CC cep telefonunu en son duyduğumuzdan bu yana epey bir zaman geçti, bu nedenle, güçlü kameralara sahip iki piyasaya sürülmemiş telefon Mi CC serisinin bir parçası olabilir. Ayrıca genel Mi telefonları kadar pahalı değiller, bu nedenle bir Mi CC10 Pro, “en ucuz 108 MP akıllı telefon kamerasını” onurlandırabilir.

Neyse ki daha fazla haber için daha fazla beklememize gerek kalmayacak. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, güvenilir sızıntı yapan kişi duyurunun yakın olduğunu belirtiyor. Markalaşmadan bağımsız olarak, sadece mega piksellerden fazlasını sunduğunu umuyoruz. Sonuçta Samsung Galaxy S20 serisi, 108MP kameraların her şey olmadığını kanıtladı. Özellikle uygun bir otomatik odaklama gibi temel işlevleri sunamadığınızda.

.

108 MP108MP Kamera64mp64MP kameramiMi CC10Mi CC10 ProRedmi 108MP kameraRedmi 64MP kameraxiaomiXiaomi 108MP kamera